Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 20 kol 2019 04:45.

Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
 Yamaha povijest 
Autor/ica Poruka
• Povijest prijevod sa službene stranice yamaha-motor.com by xjrsomatrista (ak što ne valja)

Yamahini Motori su rođeni kada je osnovana Yamaha Motor Co, Ltd u Japanu u srpnju 1955, to je relativno zakašnjeli dolazak na tržište gdje je već oko 150 motociklističkih proizvođača natjecali za opstanak. Počeli su kao novi u poslu,te prionuli sa ogromnim tempom te preživili nekoliko izazova. U Yamaha Motor priči, bit ćet prepoznati duh izazova u tim prvim godinama da stvore kompaniju globalne korporativne grupe u kojoj su danas a u potrazi za vječnim ciljem biti najbolji na svjetskom tržištu.

Sve je počelo kada je tadašnji predsjednik Nippon Gakki, (sada Yamaha Corporation) Genichi Kawakami, dao na korištenje strojnu opremu koja se koristi u proizvodnji metala, zrakoplovnih propelera za proizvodnju prvih Yamaha motocikala. To je bio YA-1, nadimkom "Aka-Tombo", što znači crveni leteći zmaj. Uz početni kapital od 30 milijuna jena, 274 zaposlenika i dve single-story drvene zgrade tvornice sa kapacitetom da proizvedu 200 motocikala na mjesec dana, mladi ptić poduzeće usudilo se suprostaviti konkurenciji, koja je došla kao izazov da iskuša takmičarski duh poduzeća. Yamaha je ušla sa YA-1 u Mt Fuji Ascent Race i pobijedila. Od tada , naši djelatnici odlučno savlađuju izazove koji su pred njima, radeći kao tim, rješavajući probleme.
Yamahino iskustvo od 2-taktne tehnologije dovelo je do velike promjene 1960 na tržištu vanbrodski motora. 1970 krenulo lansiranje 650 ccm XS-1, Yamahin prvi 4-taktni motor, a tijekom ovoga desetljeća tvrtkaproizvodi raznolik niz novih proizvoda, uključujući sve terenskim vozilima, golf vozila, generatora i industrijske robote.To se nastavilo I u 1980-ih razvojem motocikala visokih performansi, motora vozila i vanbrodkih motora.

1998 će biti zapamćena po tome što je te godine pokrenuta proizvodnja Yamaha YZF-R1, nadaleko poznata kao najznačajniji supersport model desetljeća. Opremljen za utrke, motora i šasije visoke tehnologije, Yamaha R1 dodatno naglašava predanost koju nude proizvodi koji stvaraju "Kando" prvi put, i svaki put.

. U 2005 Yamaha nudi motocikle od 7 razreda: Touring / Cruiser, Scooter, Super Sport, Dual Purpose, motocross, off-road, Super Sport Touring.

• • Službene stranice
www.yamaha-motor.com

02 stu 2009 20:07
Yamaha Povijest (automatski prijevod :D )

Yamaha ime može se pratiti unatrag do 1889 i osnovali su Torakusu Yamaha koja je postavila Yamaha Organ Manufacturing Company. U 1897 je postao Nippon Gakki Ltd i proizvodi širok raspon od trske organa i klavira.
Nippon Gakki prvi motocikl je otišao na prodaju 1955 a ime je dobila 125 YA-1 Red Dragonfly. To je bio kopiran od njemačke DKW RT 125 i bio je jedan cilindar 2 Stroke sa 4 zupčanicima. Bio je to izvanredan uspjeh, to zatraži izdvajanje dijela motora ciklus poduzeća iz Nippon Gakki u srpnju 1955 Yamaha Motor Company je formirana.
YA-1 dobio brojne pohvale koje je osvojio dva Japana najveće cestovne utrke, Fuji penjanje utrku i utrku Asama vulkan. Velike potražnje za YA-1 je dovela do razvoja čitavog niza dvotaktni singla i blizanci.
Nakon što učinjeno vrlo dobro na domaćem tržištu, Yamaha je izvezeno u SAD-u 1958, a zatim u Velikoj Britaniji 1962. Potpisivanjem anglo-Japanski trgovinski sporazum 1962 dopuštena prodaja lakih motocikala i skutera u Velikoj Britaniji. U to vrijeme natjecanje između mnogo proizvođača motocikala u Japanu, značajno je smanjen i broj do kraja 60-tih samo veliku četvorku, Yamaha, Kawasaki, Suzuki i Honda ostao.
Yamaha Europa je osnovan 1968 u Nizozemskoj i izvorno postavljeni za proizvodima mora, to je sada službeni Europsko sjedište i distributivni centar. Yamaha motorcycles are imported to the UK by the Yamaha Motor Company UK Ltd. Yamaha motocikli su uvoze u Velikoj Britaniji od strane Yamaha Motor Company UK Ltd
Na temelju tehnologije proizlaze iz motocikla operacije, oni proizveli su automobil i lagan zrakoplovnih motora, brodskih motori, brodovi, generatori, pumpe, ATV-a, snowmobiles, golf vozila, industrijskih robota, Kosilice, bazeni i oprema za streličarstvo.

02 stu 2009 20:38
.
Član YKH

Stavio/la Sviđa mi se: 224 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 339 puta
Vozi: FZ1 Fazer
YKH: Predsjednik kluba
Ma ti si legenda :clap: , jučer sam se htio prihvatiti toga ali sam naletio na supersport legende i tak je to ostalo neodrađeno...

Ako ima još što samo satavljaj, vidio sam i na stranici dobrih tekstova sa slikama motockla kroz godine.

Bilo bi dobro da ti se još netko pridruži u ovoj temi i da se to detaljno obradi te da ja kasnije premjestim komentare da na vrhu ostane samo čista povijest.

02 stu 2009 21:37
KikiR6 je napisao/la:
Ma ti si legenda :clap: , jučer sam se htio prihvatiti toga ali sam naletio na supersport legende i tak je to ostalo neodrađeno...

slika Jasno da sam inspiraciju dobio od tog posta :lol: :text-thankyouyellow:

02 stu 2009 21:52
.
Član YKH

Stavio/la Sviđa mi se: 224 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 339 puta
Vozi: FZ1 Fazer
YKH: Predsjednik kluba
Ovdje ima dobrih stvari
http://www.yamaha-motor.co.jp/global/ab ... index.html

I ovdje

http://www.yamaha-motor-europe.com/corp ... 90_now.jsp

I ovdje

http://www.yamaha-motor-europe.com/corp ... europe.jsp

Bilo bi dobro to sve obraditi ako nema nitko volje ja ću to odraditi kroz zimu, razmišljal sam i samo za to otvoriti posebni dio na forumu koji bi se zvao Yamaha kroz povijest.

02 stu 2009 22:04
Sve pet bit će svega i ideja i posla,tu smo pa ćemo skupa sve odraditi dogovorno,dolazi zima duga i hladna ,vojzit se nemremo tipkat možemo (nadam se)slika

02 stu 2009 22:17
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 6 post(ov)a ] 

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: