Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 20 kol 2022 00:54.

Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
 Pomoc pri kupnji motora. 
Autor/ica Poruka
.

Stavio/la Sviđa mi se: 0 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 0 puta
Pozdrav ekipa.
Trebao bi pomoc pri kupnji motora.
Trenutno imam oko 5500 e i moglo bi se rastegnuti malo.
Motor bih uzeo isljucivo za uzivanje u vozni, za duze relacije, ne treba biti neka jurilica da ide 300km/h.
Tip motora fazer ili nesta slicno bi mi odgovaralo.
Da izgleda donekel atraktivno sportski ako me razumijete.
Prohvacam sve sugestije, kritike bilo sta sto mi moze pomoci pri odabiru kvalitetno motora.

06 svi 2020 14:05
.

Stavio/la Sviđa mi se: 569 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 210 puta
A da se naći svega: FZ6/Fazer; FZ8/Fazer; MT-07; BT 1100 Bulldog; XJR 1300 eventualno; XT 660 (X ili R) iako XT baš i nije za neke dulje vožnje; MT-03 (ne onaj prvi model sa mašinom od XT 660); TDM 900; XJ6 (Diversion i Diversion F verzija) iako su F relativno rijetki; ostaju još eventualno XSR 600 i Tracer 700 ali oni su noviji modeli pa sumnjam da spadaju u navedeni cijenovni rang.
Izgled je stvar osobnog ukusa. Iako imam Fazera 8 i prezadovoljan sam s njim i nakon 10 godine moram reći da bude dosadan s vremena na vrijeme. Fazeri ionako slove da su "dosadnog" izgleda.
Bilo bi najbolje kad bi našao motor koji ti se po izgledu najviše sviđa (naravno da je i stanje motora prihvatljivo) pa da dogovoriš sa vlasnikom probnu vožnju jer nije isto kad sjedneš na motor sa nogama na podu i kad se prvozaš barem 10ak minuta.

Nadam se da sam barem mrvicu pomogao.
Tipkaj sva pitanja, javila se bude ekipa, ima tu svakakvih motora tako da bude dosta informacija :D

06 svi 2020 14:23
.

Naravno da jesi. Koliko je cca dugotrajnost motora( tj. Koje godiste bi za tu cijenu najbolje bilo traziti)?
Koliko su biti kilometri na motoru, jer stvanro ne znam koliko je cca normlno raditi km u jednoj sezoni. Naravno gledam na to da se prijasnji vlasnik dobro brinuo o njemu. Novi sam u tome pa eto zelim dobro sve prouciti prije kupnje. Jer kad kupim motor vjerovatno ga necu mjenjat par godina :)

06 svi 2020 14:34
.

Sve ovisi kako je motor održavan i kako je vožen. Manje kilometara nije pravilo da je mašina u boljem stanju od mašine sa više kilometara. Mislim da će se svi složiti samnom da je razlika (pa čak i kod automobila) ako je vlasnik napravio npr. 20 000 km semaforašenjem* po gradu ili 35 000 km normalne vožnje većinom na otvorenoj cesti. Ima na njuškalu primjer MT-07 (2015.) sa 18000 km i TDM 900 (2013.) sa 37000 km oba su ravno 6000 €. Recimo da su oba održavana, odnosno u prihvatljivom stanju - menu tu uloga kilometara ne bi bila presudna koliko namjena korištenja. TDM je veći i udobniji na dulje vožnje i ne bi previše osjetio suvozača, tank torbu, stražnji i bočne kofere. MT-07 bi vjerojatno tu malo kaskao (slabiji je nekih 12 konja) ali fizički je manji i lakši od TDM-a pa je samim time i agilniji i po gradskim gužvama bolji od TDM-a.

Da me ne shvatiš krivo - ne znači da MT-07 ne možeš opremiti torbama i sa curom/ženom otpičit na more :D

*semaforašenjem se ne smatra gradska vožnja od semafora do semafora nego nagla ubrzavanja i tjeranje motora u crveno u svakoj brzini i naravno ekstremna kočenja koja budu u zadnji čas prije sliedećeg crvenog svijetla i tako stalno

06 svi 2020 15:22
.

Zaboravio sam napisati da mi je bitniji broj vlasnika od broja kilometara. 2 maximalno vlasnika ako poznajem barem jednog od njih. Ovako ne znaš kako je koji održavao i vozio motor. Nekima je to nebitno, ali osobno ne bih kupio motor kojem bi ja bio 4. vlasnik bez obzira na trenutno stanje motora :whistle:

06 svi 2020 15:30
.
Član YKH

Stavio/la Sviđa mi se: 259 puta
Dobio/la Sviđa mi se: 360 puta
Vozi: FZ1 Fazer
YKH: Predsjednik kluba
Da se naci dobar motor za te pare, e sad ovisi sto tocno zelis, Silver ti puno tog savjetovao ali ukusi su različiti ja bi npr odabrao ono sto sad vozim Fazer1 ili tracer 700

06 svi 2020 21:31
.

Hvala svim na savijetima. Evo vec par dana trazim po oglasim, mislim odvojit 5 meni naj zanimljivijih i lagano ici obilaziti. Jer ima mozda nekoga iz Osijeka /Baranje da se razumije i da ima volje i vremena pogledati nesta samnom. :)

06 svi 2020 21:46
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 7 post(ov)a ] 

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: